Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 11:44

Mistrzostwa Świata Juniorów w kajakarstwie. Wiktor Żarski czwarty w finale B.

W rumuńskim mieście Pitesti od wczoraj trwają Mistrzostw Świata Juniorów w sprincie kajakowym. Przed 9:00 odbył się bieg półfinałowy z udziałem malborczyka Wiktora Żarskiego. Wychowanek MKS-u Nogat Malbork w konkurencji K-1 na dystansie 1000 m w swojej grupie eliminacyjnej przypłynął na 4 miejscu, co dało mu awans do finału B. W nim także zajął czwarte miejsce.

Polak finiszował za Brytyjczykiem Milesem, Belgiem Vangeelem i Kanadyjczykiem Lowem. Do zwycięzcy stracił ponad trzy sekundy.

To kolejny udany start malborczyka w imprezie tak wysokiej rangi. Na początku ubiegłego miesiąca wychowanek MKs-u Nogat Malbork wywalczył siódmą lokatę podczas Mistrzostw Europy Juniorów, startując w tej samej konkurencji.