Delegacje wszystkich miast partnerskich na Oblężeniu Malborka. Zostanie podpisana umowa partnerska z rosyjskim Swietłyj

  • 11.07.2019, 08:27 (aktualizacja 19.07.2019, 20:12)
  • Małgorzata Brzezińska
Delegacje wszystkich miast partnerskich na Oblężeniu Malborka.  Zostanie podpisana umowa partnerska  z rosyjskim Swietłyj Urząd Miasta Malborka
Podczas tegorocznej XX edycji Oblężenia Malborka do naszego miasta przyjadą delegacje z wszystkich miast partnerskich. Oprócz tego 19 lipca zostanie podpisana nowa umowa partnerska z rosyjskim miastem Swietłyj, z którym Malbork realizuje wspólne projekty.

- Podczas tegorocznego jubileuszowego Oblężenia Malborka, Burmistrz Miasta Malborka zaprosił wszystkie miasta partnerskie. Do takiego spotkania zazwyczaj dochodzi raz na kadencję. Spotkanie ma na celu nawiązanie bliższego kontaktu, wymianę doświadczeń i  kontaktów.  Jest to również doskonała okazja dla mieszkańców naszego miasta, aby przedstawić swoje propozycje, znaleźć partnerów i  nawiązać nowe kontakty.  Wszystkie delegacje potwierdziły swoją obecność na Oblężeniu Malborka.  19 lipca o godz. 16.00 w Muzeum Zamkowym zostanie podpisana umowa partnerska z rosyjskim miastem Swietłyj.  Na te uroczystość zapraszamy wszystkich chętnych. Po uroczystości będzie chwila, aby porozmawiać  i nawiązać ewentualne kontakty.  W sobotę rano na Skwerze Miasta Partnerskich zostanie odsłonięta kolejna tabliczka z nazwą  nowego miasta partnerskiego Malborka- Swietłyj.   Chcemy, żeby nasi goście zobaczyli Festiwal Kultury Średniowiecznej, średniowieczny jarmark,  spektakl wieczorny.  Zorganizujemy także specjalne zwiedzanie zamku dla naszych gości.  Cieszymy się, że goście będą razem z nami podczas Oblężenia. Współpraca partnerska rozwija się bardzo dobrze. W tym roku było już kilka grup na wymianie.  Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijała we wszystkich miastach.  Powiedziała Katarzyna Fabiańska  z  Wydziału Promocji  i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Malborka.

-  Z miastem Swietłyj mamy bardzo długą i owocną współpracę.  Pierwsze kontakty zostały nawiązane już w roku 2011. Państwu miasto Swietłyj może się kojarzyć z pierwszy projektem  Transgranicznym Polska- Litwa-Rosja w latach 2007-2013. Tamten projekt był pierwsza fazą projektu, którą teraz będziemy realizowali. Obecnie pracujemy nad projektem  zakładającym remont bulwaru nad Nogatem,  wykonanie  dokumentacji dotyczącej staromiejskiego ratusza i budowa centralnego placu zabaw przy zamku w Malborku.  13 lipca z Malborka wyjedzie delegacja do Swietłyj, aby podpisać umowę partnerską.  Nasza umowa partnerska zostanie podpisana 19 lipca w Malborku.  Jest to dla nas szczególny czas, bo bardzo długo czekaliśmy na zwieńczenie tej współpracy.  Miasto Swietłyj jest zaufanym i długoletnim partnerem projektowym. Zależy nam na tym, aby  nasze miasta partnerskie współpracowały z miastem Swietłyj.  W planach jest już wymiana mieszkańców, organizacji sportowych,  organizacji  pozarządowych  itp.  Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się odbywała długofalowo.  Przedstawiciele i mieszkańcy miasta Swietłyj bardzo pozytywnie podchodzą do współpracy partnerskiej i realizacji projektów. Miasto Swietłyj liczy 22 tys. mieszkańców. Zawsze jesteśmy bardzo mile goszczeni w progach Swietłyj.  Powiedziała Marta Borowiec  z Wydziału Pozyskiwania Środków w Urzędzie Miasta Malborka. 

Małgorzata Brzezińska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe