Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 16:41

Grom Nowy Staw przegrał finał wojewódzki Pucharu Polski.

Piłkarze Grzegorza Obiały nie zakończyli sezonu w podwójnej koronie. Nie wzięli też rewanżu za pucharową porażkę sprzed dwóch lat. Dzisiejszy finał wojewódzki Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem Gryfa Słupsk 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Nowostawianie kończyli mecz w "dziesiątkę".

Autor: Fot. Archiwum Pomorskiego ZPN

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie z defensywnym nastawieniem. W miarę upływu czasu gra stawała się bardziej otwarta, co skutkowało większą ilością sytuacji bramkowych. Po obu stronach brakowało jednak skuteczności w kończeniu ostatniego podania, dlatego po 45 minutach na tablicy widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie słupszczanie osiągnęli nieznaczną przewagę, co udokumentowali bramką zdobytą ze stałego fragmentu gry. Na listę strzelców wpisał się Michał Szałek. Dziesięć minut po stracie gola boisko musiał opuścić Mateusz Górka, który otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu Gryf zaczął dominować, a w 69 minucie zdobył drugiego gola. Z rzutu karnego podwyższył Łukasz Stasiak. Wynik spotkania osiem minut później ustalił Kacper Jendruch.

Drużyna Grzegorza Bednarczyka w nagrodę otrzymała czek na 40 tys. złotych. Grom wzbogacił się o 10 tys. złotych.