Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:10

Malborski zawodnik wicemistrzem Polski w K-1 na dystansie 1000 m.

W dniach 2-3 lipca na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie kajakowym.
  • Źródło: Malbork - oficjalny profil miasta

Autor: Malbork - oficjalny profil miasta

W mistrzostwach prawo startu i konfrontacji z grupą seniorską mieli również młodzieżowcy. Malborski Klub Sportowy Nogat był reprezentowany przez Wiktora Żarskiego, który odniósł wielki sukces.
Wiktor po eliminacjach zakwalifikował się do finału, w którym zajął drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Polski Seniorów w K-1 na dystansie 1000 m. Należy zaznaczyć, że malborski zawodnik przegrał jedynie z utytułowanym, najlepszym od wielu lat zawodnikiem Dojlidy Białystok, Rafałem Rosolskim. Podsumowując start Wiktora, można stwierdzić, że wśród zawodników U-23 został podczas tych mistrzostw najszybszym na tym dystansie młodzieżowcem w naszym kraju.