Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 04:05

SUKCES KAROLA KLIMASZEWSKIEGO. SZTANGISTA MKS "RZEMIEŚLNIK" TRZYKROTNYM BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW.

W dniach 21-23 czerwca w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięło udział 61 kobiet oraz 88 mężczyzn. Pomorski Związek Podnoszenia Ciężarów reprezentowało dwóch zawodników: Dawid Suprynowicz z "Atlety" Gdańsk i Karol Klimaszewski z MKS "Rzemieślnik" Malbork. W klasyfikacji końcowej malborczyk zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Autor: Fot. Archiwum MKS Rzemieślnik Malbork

Nasz zawodnik startował w wadze do 109 kg i uzyskał następujące wyniki:

rwanie - 147 kg

podrzut - 175 kg,

wynik w dwuboju - 322 kg oraz 348,4 pkt  wg Sinclaira.

Rezultaty te we wszystkich konkurencjach zapewniły Karolowi Klimaszewskiemu brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorów. W kategorii 109 kg I lokatę zajął Marcin Izdebski uzyskując w dwuboju 352 kg. Drugi,  z wynikiem 347 kg, był Przemysław Budek.    .

Należy podkreślić, że Karol wystartował w Mistrzostwach Polski seniorów po raz pierwszy. Jeszcze w maju tego roku brał udział w Mistrzostwach Polski do lat 23, zdobywając 3 srebrne medale.

Dawid Suprynowicz, startujący w wadze do 96 kg, zajął 6 miejsce z wynikiem w dwuboju 250 kg.