Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:44

Sukces terytorialsów 7 Pomorskiej Brygady WOT w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach na orientację

Liczyła się wydolność fizyczna, siła mięśni, ale też umiejętności poruszania się w terenie i współpraca w grupie. W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach na orientację.
  • Źródło: Maciej Szalbierz 7PBOT
Sukces terytorialsów 7 Pomorskiej Brygady WOT w Mistrzostwach Wojsk  Obrony Terytorialnej w biegach na orientację

Autor: DWOT

W rywalizacji udział wzięło 164 zawodników – na co dzień żołnierzy brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. W szczecińskich zmaganiach swoich przedstawicieli miała każda z 15 brygad WOT.  Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach w zależności od płci i wieku.
Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegach na Orientację trwały trzy dni.

W piątek po południu na terenie osiedla Drzetowo – Grabowo odbył się bieg sprinterski. W zależności od kategorii trasa wynosiła od 1,6 do 2,6 kilometra a przewyższenia od 20 do 50 metrów.

W sobotnim biegu średniodystansowym zawodnicy biegali na terenie Puszczy Bukowej w okolicach strzelnicy garnizonowej 5. pułku inżynieryjnego w Podjuchach. Tutaj trasa wynosiła od 2,9 do 4,2 kilometra a przewyższenia od 90 nawet do 150 metrów.

W niedzielę rano zawodnicy wzięli udział w biegu sztafetowym w parku leśnym Mścięcino – Skolwin w Puszczy Wkrzańskiej. Trasy dla poszczególnych kategorii wynosiły od 3,4 do 4 kilometrów a przewyższenia od 100 do 165 metrów.
Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęli 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Wysokie lokaty zajęli również w innych kategoriach. Pomorscy terytorialsi w składzie st. szer. Jakub Ros, kpr. Maciej Polidowski oraz ppor. Paweł Dowżenko.

W biegu sprinterskim kobiet (K35+) 2 miejsce zajęła st. szer. Beata Gryszpanowicz natomiast 3 miejsce st. szer. Agata Skierka.
W kategorii mężczyzn (M21) 3 miejsce zajął ppor. Paweł Dowżenko
W biegu średniodystansowym zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn terytorialsi z Pomorza zajęli 3 miejsce. Kobiety reprezentowała st. szer. Beata Gryszpanowicz a mężczyzn ppor. Paweł Dowżenko
Po trzech dniach zmagań, w niedzielę 5 czerwca u stóp Wałów Chrobrego zwycięskie puchary odebrały najlepsze drużyny i zawodnicy w poszczególnych kategoriach.

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegach na Orientację drużynowo zdobyła drugi raz z rzędu reprezentacja 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej a zachodniopomorska „czternastka” uplasowała się na drugim. Trzecia była 7. Pomorska Brygada OT.

– Gratuluję sukcesu zwycięzcom z Lublina. My też nie mamy się czego wstydzić, bo drugie miejsce w tak mocnej obsadzie zawodów, to także sukces. Podkreślam jednak, że najważniejsza była sportowa rywalizacja. Liczy się duch walki, przelany pot, fair play. Wszyscy, którzy ukończyli te trudne, trzydniowe mistrzostwa, mogą sobie pogratulować – mówi zastępca dowódcy 14 ZBOT ppłk Mirosław Radwan, który wręczał medale i puchary zwycięzcom mistrzostw.