Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 12:51

Medale MAL WOPR na Mistrzostwach Warmii i Mazur w Olsztynie

Ponad 400 zawodników z 46 klubów z całej Polski wzięło udział w szóstej edycji mistrzostw Mazur i Warmii, które odbyły się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja na przepięknej pływalni Aquasfera w Olsztynie.
  • Źródło: MAL WOPR

Autor: MAL WOPR

Na starcie nie zabrakło zawodników z Malborka, którzy pojechali do stolicy Warmii i Mazur dzięki zaangażowaniu rodziców, a przede wszystkim Doroty Patoki, której serdecznie dziękujemy. - MAL WOPR

Zawody były bardzo ciekawe, bowiem ośmioosobowa ekipa MAL WOPR mogła ścigać się na długiej 50-metrowej pływalni, a takich okazji jest w naszym kraju niewiele. Dlatego też cześć wyników nie mogła zostać zestawiana z dotychczasowymi wynikami w sezonie, dla większości zawodników był to bowiem pierwszy start w sezonie na długiej pływalni. Malborczycy spisali się bardzo dobrze, wyjeżdżając z Olsztyna z 6 medalami, a tradycyjnie już multimedalistą został dwunastoletni Kacper Patoka, który zdobył 5 krążków. Dwa złote medale wywalczył w konkurencjach 50 dowolnym i 200 zmiennym, a trzy srebrne zawisły na jego szyi po wyścigach na 100 i 200 dowolnym oraz 50 motylkowym. W tej ostatniej konkurencji Kacper poprawił swój tegoroczny najlepszy wynik, który od tygodnia wynosi 34,03 sekundy. Dzięki tak dobrym startom malborski pływak uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów i podtrzymał bardzo dobrą passę swoich startów na zawodach.

Medal brązowy, ku uciesze wszystkich, przywiozła z Olsztyna Karolina Kwitnewska, która z czasem 1:41,00 zajęła trzecie miejsce w konkurencji 100 m stylem motylkowym.  O włos od medalu była też Anna Czeriwńska, zajmując czwarte miejsce na 200 m stylem dowolnym. Miejsce piąte i dwa rekordy życiowe wywiózł z zawodów Dawid Patoka, który może zaliczyć minione zawody do bardzo udanych.

Podobnie może oceniać minione zmagania najstarszy z braci Patoków, Konrad, który rywalizując w klasyfikacji z zawodnikami starszymi, zanotował dwa rekordy życiowe i dwa wyniki powyżej 500 pkt FINA. Ósme lokaty zanotowali na zawodach Nikola Zborowska i Kamil Czarnota, a jedenasta była Michalina Zielska.

Zawody w Olsztynie, jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Dzięki możliwości startu na długiej pływalni, która jest obowiązująca na letnich mistrzostwach Polski, do Olsztyna zjechało bardzo dużo topowych polskich pływaków na czele z braćmi Chmielewskimi z Warszawy. Malborska ekipa w klasyfikacji drużynowej, na którą pracowali wszyscy zawodnicy MAL WOPR, zajęła 13 lokatę na 45 punktujących drużyn. Dzięki sześciu krążkom z kolei zajęli 22 miejsce na 39 klubów, zdobywających medale.