Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 07:32

Kajakarze walczyli o Puchar Nogatu.

W sobotę w Malborku na Nogacie zakończyły się zmagania kajakarzy w najstarszych regatach w Polsce . Regaty o Puchar Nogatu rozgrywane są w Malborku od 1964 r. Poświęcone są pamięci Józefa Wiatra - wieloletniego działacza, trenera i twórcy malborskiego kajakarstwa. Organizatorem regat jest Malborski Klub Sportowy Nogat wraz z Miastem Malbork.
Kajakarze walczyli  o Puchar Nogatu.

Autor: Fot. Archiwum MKS Nogat Malbork

Do regat zgłosiło  się 150  kajakarzy z 11 klubów z północnej Polski. Zawodnicy ścigali się na dystansach 200 m i 500 m  w kategoriach senior, junior, młodzik oraz dzieci. Były to regaty, w których startujący zawodnicy walczyli o medale i nagrodę główną – Puchar Burmistrza Miasta Malborka. Należy wspomnieć, że wielu wśród startujących zawodników to ścisła czołówka krajowa i reprezentanci kadry narodowej.

W wyścigu memoriałowym K-1 500 m juniorów , który jest głównym wyścigiem zawodów, triumfował w tym roku Adam Witkowski z Olimpii Elbląg. Puchar Burmistrza Miasta Malborka w imieniu fundatora wręczył  prezes MKS Nogat.

Aktualnie najbardziej  utytułowany malborski zawodnik, Wiktor Żarski, nie startował. Obecnie przebywa w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na zgrupowaniu Kadry Polski Juniorów przed Mistrzostwami Europy.

Dobre występy odnotowali młodsi zawodnicy Nogatu. W konkurencji K-1 500 m juniorów młodszych Krzysztof Rybka w swoim wyścigu był szósty, a wśród młodzików Marek Kaźmierczak zajął siódmą pozycję.

W najliczniej obsadzonej kategorii dzieci w konkurencji K-1 500 m najlepszym zawodnikiem Nogatu został Maciej Kaźmierczak. W eliminacji zajął drugie miejsce, a w finale uplasował się na piątej pozycji.

Malborski Klub Sportowy Nogat dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji regat. Dziękujemy jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Malborku za  zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów, zarówno na lądzie jak i na wodzie.