Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:37

Medale MAL WOPR na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Gdańsku

Blisko pięciuset zawodników z 23 klubów wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich pod nazwą Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie, które odbyły się w minioną sobotę, 14 maja w Gdańsku. Malbork reprezentowała czternastka pływaków MAL WOPR Malbork, w tym troje debiutantów, dla których były to pierwsze w życiu zawody pływackie.
  • Źródło: MAL WOPR

Autor: MAL WOPR

Michalina Kumkowska, Daniel Hotra i Kacper Kołkowski spisali się doskonale. Mimo dużego stresu i obaw popłynęli poprawnie technicznie, właściwie wykonali nawroty i mogli cieszyć się z bardzo udanego debiutu. Najmłodsza z tej trójki, ośmioletnia Michalina, sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę, bowiem w obu swoich startach wywalczyła srebrne medale. Czasy, jakie uzyskała na dystansie 50 m stylami dowolnym i grzbietowym (odpowiednio 49,73 i 54,37) zwiastują kolejny talent w malborskim klubie.

O pewnym talencie możemy już z pewnością mówić w przypadku Kacpra Patoki, który wraz z Barbarą Siwiak i Janem Pindel stanął na słupkach startowych tuż po debiutantach. Kacper, jako jedyny z całej stawki dwunastolatków, pokonał dystans 50 m stylem dowolnym poniżej 30 sekund, a czas 29,99 dał mu nie tylko złoty medal, ale także puchar dla najlepszego zawodnika gdańskich zmagań. - informuje MAL WOPR

Do swoich zdobyczy, Kacper dorzucił srebrny medal na tym samym dystansie w stylu motylkowym. Barbara z kolei byłą dziewiątą z nowym rekordem życiowym na 50 m stylem motylkowym, a Janek dziesiąty na 50 m stylem grzbietowym.

Piąty medal dla Malborka zdobyła piętnastoletnia Agata Kupińska, która zajęła drugie miejsce  w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. W trzecim, ostatnim bloku sobotnich zawodów wystartowała ósemka pływaków MAL WOPR Malbork. Oprócz Agaty doskonale spisała się w nich Anna Czerwińska, która z dwoma nowymi rekordami życiowymi zajęła 6 i 8 lokatę na 50 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym.

O podium otarł się Dawid Patoka, zajmując to najbardziej nielubiane, 4 miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. W tej samej konkurencji oczko niżej także z nową „życiówką” uplasował się Cyprian Piróg. Mimo doskonałego czasu w bardzo trudnej konkurencji 200 m stylem zmiennym Sławomir Szpaczyński „urywając” z dotychczasowego rekordu, aż 9 s. z czasem 2:34,00 zajął 7 lokatę. Z jedną nową „życiówką” wyjechali też z Gdańska; Karolina Kwitnewska i Patryk Gross. Ta sztuka nie udała się co prawda Hani Rozalewicz, ale to z pewnością chwilowa słabsza forma Hani, bo to wyjątkowo pracowita i ambitna zawodniczka.

Malborczycy już po raz kolejny pokazali w Gdańsku swoją wolę walki i głód zwycięstw. Bardzo cieszą medale, ale przede wszystkim wywalczone rekordy życiowe. Każda „urwana” sekunda motywuje bowiem do dalszej, wytężonej pracy na codziennych treningach.