Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 23:18

Wielki Sukces Malborskiego Sztangisty MKS Rzemieślnik

Karol Klimaszewski zdobył 3 srebrne medale na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 23. Dokonał tego podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Stoku Lackim koło Siedlec.

Województwo Pomorskie reprezentował jedynie zawodnik MKS-u Rzemieślnik Malbork.

Karol Klimaszewski startował w wadze do 109 kg. Nasz zawodnik uzyskał świetny wynik, podnosząc w rwaniu 153 kg, w podrzucie 186 kg, co dało mu w dwuboju 339 kg. Był to drugi wynik zawodów, który dał Karolowi 3 srebrne medale. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Izdebski Marcin z KS Budowlani Opole, który uzyskał wynik, 160 kg w rwaniu i 190 kg w podrzucie, osiągając 350 kg w dwuboju.( 11 kg więcej od malborczyka).

W udanym starcie Karola Klimaszewskiego należy podkreślić fakt, że na zawodach zdobył nowe rekordy życiowe i tak w stosunku do ubiegłorocznego występu na Mistrzostwach Polskich poprawił wynik w rwaniu o 15 kg a w podrzucie o 16 kg. Jesteśmy pełni uznania dla startu w Mistrzostwach i pracy na treningach naszego „srebnego” Karola.