Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:12

Trzy punkty Pomezanii w Nowym Dworze Gdańskim. Za tydzień mecz na szczycie V ligi.

Plan został wykonany. Drużyna Michała Anslika wraca z Nowego Dworu Gdańskiego z przysłowiową tarczą i kompletem punktów. Niestety, przynajmniej do następnej kolejki, nasi piłkarze w tabeli będą oglądać "plecy" Gwiazdy Karsin.

Autor: Fot. Archiwum MOP Pomezania/ Facebook

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy od 23 minuty prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie malborczycy rzucili się do odrabiania strat, ale na wyrównującego gola trzeba było czekać blisko kwadrans. Wtedy pierwszy raz na listę strzelców wpisał się Piotr Sobieraj. Po upływie kilku minut było już 2:1 dla Pomki po trafieniu samobójczym. Wynik spotkania ustalił popularny "Sobi" w 80 minucie pieczętując zwycięstwo malborczyków.

Nasi piłkarze wciąż plasują się na drugim miejscu w tabeli V ligi. Prowadzi Gwiazda Karsin, która dziś przed własną publicznością pokonała Sławka Borzechowo 7:2. Mimo że oba zespoły mają taką samą ilość punktów, o prowadzeniu karsinian decyduje wygrana w rundzie jesiennej 2:1.

Za tydzień rewanż z Gwiazdą w Malborku, zapowiadany jako hit 26. kolejki. To może być spotkanie rozstrzygające kwestię awansu do IV ligi i na pewno obie ekipy będą chciały rozstrzygnąć je na swoją korzyść. Zwycięzca tego meczu zyska na krótko przed końcem sezonu trzy punkty przewagi i o ile nie popełni więcej błędów, zostanie mistrzem klasy okręgowej w sezonie 2018/2019.

Wyniki pozostałych spotkań 25. kolejki:

Orzeł Subkowy - Borowiak Czersk               7:2

Tęcza Brusy - Keramzyt Szprudowo            4:2

Pogoń Prabuty - Chojniczanka II Chojnice   2:1

Powiśle II Dzierzgoń - Czarni Przemysław   1:2

Wisłą Tczew - Sokół Zblewo                         1:3

Mecz Beniaminka 03 Starogard Gd. ze Spójnią Sadlinki odbędzie się w niedzielę 19 maja o 17:00.