Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 02:05

Komplet medali Kacpra Patoki w Mławie

Podczas gdy najstarsi zawodnicy MAL WOPR rywalizowali o medale na Mistrzostwach Województwa w Gdyni, dwójka młodszych wyjechała do odległej Mławy, by tam zmierzyć się z rówieśnikami z województw centralnych. W zawodach pod nazwą Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Mława dla pływania”, które swoim patronatem objął mistrz Europy Sławomir Kuczko.
  • Źródło: MAL WOPR

Autor: MAL WOPR

Udział wzięło 325 zawodników z 26 klubów, a wśród nich dwóch pływaków z Malborka. Jedenastoletni Kacper Patoka i Jan Pindel nie wyjechali z Mławy bez sukcesów. Kacper, bardzo obiecujący zawodnik młodego pokolenia, wywalczył na zawodach 3 medale w każdym z kolorów. Najcenniejszy zdobył na 100 m stylem zmiennym, w którym urywając 2 sekundy ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego pokonał cztery długości pływalni w każdym ze styli pływackich w czasie 1:21,45

Medal ze srebrnego kruszcu to wynik również o 2 sekundy szybciej pokonanego dystansu 100 m stylem dowolnym. Czas, jaki uzyskał zawodnik w tej konkurencji, czyli 1:09,98, jest bardzo obiecującym  rezultatem. Jednak najlepszy wynik punktowy Kacper uzyskał na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu. Czas 30,82 sekundy pozwolił mu na zajęcie 3 miejsca na podium, ale wynik ten dał mu 279 pkt wielobojowych FINA. Był to więc najlepszy wynik czasowy malborskiego zawodnika.

Z dorobkiem dwóch rekordów życiowych wrócił też z Mławy kolega klubowy Kacpra, Jan Pindel. Janek, mimo iż nie zdobył medalu zanotował aż o 3 sekundy lepszy od dotychczasowego wynik na dystansie 50 m stylem klasycznym (53,06) oraz o nieco ponad sekundę na dystansie 50 m stylem dowolnym (36,47). Najlepszą lokatę wywalczył jednak w konkurencji 100 m stylem zmiennym, w którym zajął piąte miejsce, a najwartościowszy wynik uzyskał na 100 m stylem dowolnym, w którym czas 1:20,96 dał mu 171 pkt FINA.

Obaj młodzi malborscy pływacy spisali się w Mławie doskonale. Warto wspomnieć, że rywalizowali z zawodnikami z tak silnych klubów jak Polonia Warszawa czy G8 Bielany Warszawa.

Zawodnicy MAL WOPR nie zwalniają tempa. Już za tydzień piątka szesnastolatków wyjeżdża do Gliwic na Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Po cichu liczymy na ich bardzo interesujący występ na Górnym Śląsku. - MAL WOPR