Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:10

Doskonały start zawodników MAL WOPR w Toruniu

Blisko 600 pływaków stanęło na słupkach startowych zawodów pod nazwą „Z Delfiniem do Paryża”, które odbyły się 6 listopada na krytej pływalni Aqua Toruń. Imprezę zorganizował klub pływacki MTKP Delfin Toruń, stąd też cykliczna nazwa zawodów. Te, ze względów pandemicznych zostały podzielone na trzy bloki, tak by ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie pływalni. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych, w trzynastu konkurencjach indywidualnych. Z tarczą z zawodów, wróciła 10-osobowa reprezentacja MAL WOPR Malbork, która wywalczyła tytuły najlepszego i drugiego zawodnika zawodów, a także 11 medali, z czego po 3 złote i srebrne oraz 5 brązowych.
  • Źródło: MAL WOPR

Autor: MAL WOPR

Z tytułem najlepszego zawodnika w kategorii 11 lat wrócił z Torunia Kacper Patoka, który z dwoma doskonałymi rekordami życiowymi w konkurencjach 50 m stylem dowolnym i motylkowym zajął odpowiednio 1 i 3 miejsce. To ostatecznie pozwoliło mu na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzecią lokatę OPEN oraz drugą w swojej kategorii wiekowej zajęła zawsze doskonale spisująca się na zawodach Nadia Walentynowicz.

Nasza doskonała grzbiecistka wygrała konkurencję 100 m stylem grzbietowym, a na tym samym dystansie, ale kraulem po raz pierwszy w karierze pokonała granicę minuty i wywalczyła srebrny medal. - informuje MAL WOPR

Jej czas 59,49 s to nowy doskonały rekord życiowy. Jak wiele zależy od zaangażowania na treningach wie na pewno Liliana Szpaczyńska. Nasza najlepsza żabkarka nie miała sobie równych w swoim stylu, zajmując z nowym rekordem życiowym (1:18,19) pierwsze miejsce na 100 m popularną żabką, a do swoich zdobyczy dorzuciła brąz na 200 m stylem zmiennym. O oczko wyżej uplasowała się w tej konkurencji Magda Mroczek, zdobywając srebro z nowym rekordem życiowym na 200 m stylem zmiennym (2:33,16 s).

W jej ślady poszedł też Sławomir Szpaczyński, który wywalczył srebro na 100 m stylem motylkowym, a do worka zdobyczy dorzucił też rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym. Brązowe medale i po dwa rekordy życiowe to dorobek rywali z treningów, czyli Konrada Patoki i Piotra Zakrzewskiego. Chłopaki, rywalizując z sobą na treningach, stale podnoszą swoje umiejętności, czego owocem po toruńskich zawodach są nowe rekordy życiowe i medale dorzucone do dorobku klubu. Ostatni, brązowy medal wywalczył w Toruniu Kamil Czarnota, zajmując trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym, a do swoich zdobyczy dorzucił nowy rekord życiowy na 400 m stylem dowolnym, wynoszący od zawodów w Toruniu 4:31,58 s. W grodzie Kopernika startowali też Dawid Patoka i Cyprian Piróg, którym niestety nie udało się wywalczyć ani medali, ani „życiówek”, ale obaj zapewne wiedzą czego brakuje, by na kolejnych zawodach było lepiej. Zawody w Toruniu przeszły już do historii.

Trenerki MAL WOPR jak zwykle dziękują wyjątkowym rodzicom, którzy wspierają je w organizacji i zawsze są gotowi do pomocy.

Pływacy MAL WOPR tymczasem przygotowują się już do Mistrzostw Okręgu Pomorskiego, które odbędą się 20-21 listopada, a nasze miasto będzie w nich reprezentować silna ekipa blisko 30 zawodników. Sezon nabiera rozpędu, malborscy pływacy spisują się doskonale, wybiegając w dość niedaleką przyszłość, gdzie niebawem czekają ich zimowe mistrzostwa Polski. - zapowiada MAL WOPR