„Ślubuję uroczyście jako radny, pracować dla dobra i pomyślności młodzieży Miasta Malborka, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami młodzieży – godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonania zadań Rady”.
Takimi słowami przysięgi młodzi radni rozpoczęli nową kadencję Młodzieżowej Rady Miasta w Malborku. Podczas pierwszej sesji IX kadencji młodzieży towarzyszyli: rodzice, nauczyciele ze szkół, w których uczą się młodzi radni. Nie mogło zabraknąć oczywiście Burmistrza Miasta Malborka oraz Przewodniczącego Rady Miasta.
W skład Młodzieżowe Rady Miasta Malborka IX kadencji na lata 2021-2023 weszli:
Szkoła Podstawowa nr 1
1. Zalewski Gracjan
2. Jackowska Patrycja
Szkoła Podstawowa nr 2
1. Siemaszkiewicz Igor
2. Krzyżosiak Martyna
Szkoła Podstawowa nr 3
1. Potocki Oskar
2. Lahutta Aleksandra
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
1. Mateusz Syroka
2. Olga Piętka
Szkoła Podstawowa nr 6
1. Detmer Zuzanna
2. Sobczyński Jan
Szkoła Podstawowa nr 8
1. Żądłowska Jadwiga
2. Kosatka Igor
Szkoła Podstawowa nr 9
1. Czapp Łucja
2. Niedźwiecka Lena
Zespół Szkół Katolickich
1. Lewandowski Krzysztof
2. Jędraszek Oliwia
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
1. Kacper Litwinowicz
2. Michał Tomaszewski
I Liceum Ogólnokształcące
1. Karamon Anna
2. Rzoska Jakub
II Liceum Ogólnokształcące
1. Tomaszewski Kacper,
2. Kraszewski Filip
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
1. Łaszewska Amelia
2. Mąder Kajetan
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku
1. Fiałkowska Liliana
2. Jaskulska Paulina
3. Chełminiak Łukasz
Po stwierdzeniu prawomocności obrad i prezentacji kandydatów w tajnym głosowaniu wybrano Prezydium Rady, w skład której weszli:
- Łaszewska Amelia – Przewodnicząca
- Jędraszek Oliwia – Wiceprzewodnicząca
- Tomaszewski Michał – Wiceprzewodniczący
Po uchwaleniu Prezydium w jawnym głosowaniu również po prezentacji kandydatów wybrano dwóch Sekretarzy i Komisję Rewizyjną:
Syroka Mateusz - Sekretarz
- Tomaszewski Kacper – Sekretarz
Komisja Rewizyjna:
- Fiałkowska Liliana
- Sobczyński Jan
- Mąder Kajetan
- Jaskulska Paulina
- Piętka Olga
- Zalewski Gracjan
- Lewandowski Krzysztof