Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:44

Piłkarska "szóstka" z II LO w Malborku otarła się o finał Mistrzostw Województwa.

W dniu 12 kwietnia 2019 r. w Sztumie odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa w piłce nożnej 6-cio osobowej. W turnieju, poza naszą drużyną, grali mistrzowie powiatu sztumskiego - Zespół Szkół w Sztumie jako gospodarz, Zespół Szkół w Nowym Dworze Gd. - powiat nowodworski i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie - powiat kwidzyński.

Autor: Fot. Archiwum ZSP Nr 2

Nasi uczniowie w pierwszym meczu  wygrali z ZS Sztum 3:2, w kolejnym pokonali CKZiU Kwidzyn 4:3 i ulegli Zespołowi Szkół w Nowym Dworze Gd. 0:3. Ostatecznie zajęli II miejsce i nie awansowali do finału wojewódzkiego. Tym samym Zespół z  Nowego Dworu zrewanżował się za porażkę w turnieju halowym. III miejsce zajął Zespół Szkół w Sztumie, a IV - CKZiU w Kwidzynie.

Szkołę reprezentowali: Przybyszewski Tomasz - kapitan, Temczuk  Oskar, Folta Paweł - wszyscy z klasy II e; Knut Jakub - klasa III c;  Koźbiał Filip - klasa III d, Galeniewski Rafał - klasa III e;  Zieliński Marcin - klasa III; Szczepański Jakub - klasa I b i Szpura  Radosław - klasa I a. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i stały na  wysokim poziomie.