Centrum Edukacji Zawodowej pochwaliło się nowoczesną stacją diagnostyczną

  • 08.04.2019, 13:29 (aktualizacja 12.04.2019, 11:44)
  • Małgorzata Brzezińska
Centrum Edukacji  Zawodowej pochwaliło się nowoczesną stacją diagnostyczną Małgorzata Brzezińska
Młodzież kształcąca się w zawodzie mechanika samochodowego będzie mogła korzystać z najnowocześniejszej stacji diagnostycznej.

- Stacja diagnostyczna została otwarta w ramach projektu Marszałka Województwa Pomorskiego. Głównym beneficjentem był powiat malborski a Centrum Edukacji Zawodowej wraz z ZSP 4 i ZSP 3 było włączone do tego projektu jako jednostki kształcące w zawodach.  Stacja diagnostyczna była niezbędna do poprawnego przeprowadzania zajęć w cyklu kształcenia.  Całość inwestycji to jest ponad 800 tys.  w tym są prace budowlane oraz doposażenie stacji diagnostycznej w najnowocześniejsze sprzęty jakie są dostępne aktualnie na rynku.  Młodzi uczniowie będą sprawdzać hamulce, układ kierowniczy, amortyzatory,  spaliny, ustawienie zbieżności itp.  Posiadamy pełne 3 klasy  w ZSP 4 sprofilowane mechanika samochodowego i mechanika motocyklowego.  Obecnie spodziewamy się równoległego naboru dla uczniów kończących gimnazjum oraz szkołę podstawową.  Powiedział podczas uroczystego otwarcia Waldemar Kuliński dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej.

-  Sama stacja diagnostyczna to koszt  800 tys. z czego 85 proc. pochodzi z pieniędzy unijnych.  Nowy podwójny rocznik, który od września rozpocznie edukację to 750 osób. Musze wszystkich uspokoić, bo w naszych szkołach  jest na tyle dużo miejsc, że wszyscy znajdą ofertę dla siebie.  W Centrum Edukacji Zawodowej znajduje się serce zawodowe. W dzisiejszych czasach bardzo potrzebni są fachowcy a w naszych szkołach młodzież ma okazję szkolić się na najnowocześniejszych sprzętach.  Stacja diagnostyczna dopełnia całość  jeżeli chodzi o kształcenie w zawodzie mechanika samochodowego.  Powiedział Mirosław Czapla Starosta Powiatu Malborskiego

Małgorzata Brzezińska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe