Honorowy Obywatel przekazał kolejne środki dla malborskiego MOPSU. Na wsparcie może liczyć też PCZ

  • 19.07.2021, 19:13
  • Anna Ignaczak
Honorowy Obywatel przekazał kolejne środki dla malborskiego MOPSU. Na… Małgorzata Langowska
Dr Christian Meyl, Joannita i Honorowy Obywatel Miasta Malborka, nie ustaje w organizowaniu pomocy dla mieszkańców naszego miasta. Dzięki jego pomocy do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku trafi mikroskop. Na środki może też liczyć MOPS, który fundusze przeznaczy na remont mieszkania chronionego.

Na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku Pawła Chodyniaka został przekazany dwustanowiskowy mikroskop. Sprzęt podarował niemiecki uniwersytet, po tym jak zamknął się jeden z wydziałów uczelni. Kolejne wsparcie trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Placówka otrzymała 1500 euro, czyli ok. 6 000 zł na remont mieszkania chronionego dla kobiet, które doświadczają przemocy domowej. Lokal ten został otwarty 7 lat temu, również z inicjatywy dr Meyla i z jego pomocą finansową. Na wsparcie może też liczyć Stacja Joanitów. Dr Meyl podarował jej lekarstwa dla najbardziej potrzebujących, sprzęt medyczny czy środki opatrunkowe o wartości 30 tysięcy euro. Kolejna partia przyjedzie do naszego miasta już we wrześniu.

Anna Ignaczak

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe