Nadia Walentynowicz - sukces zawodniczki Sekcji Pływackiej MAL WOPR na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów

• 19.07.2021, 11:39 (aktualizacja 19.07.2021, 11:47)
  • Źródło: MAL WOPR
Nadia Walentynowicz - sukces zawodniczki Sekcji Pływackiej MAL WOPR na… MAL WOPR
Sukces na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w Pływaniu. W wyścigu na 200m stylem grzbietowym, nasza pływaczka Nadia Walentynowicz wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski!

Tuż po zakończeniu pierwszego startu, w wyścigu eliminacyjnym, w którym startowała na 50m stylem dowolnym, uzyskała czas 2:26,87. Mimo, iż Nadia wywalczyła także prawo startu w popołudniowym finale B wyścigu na 50m stylem dowolnym, wszystkie siły zostały rzucone na start na 200m stylem grzbietowym. Nadia popłynęła jednak jak natchniona i wyliczając ruchy do ściany, dotknęła jej jako trzecia. Malborska pływaczka zyskała z porannych eliminacji jeszcze ponad 4 sekundy i z czasem 2:22,74 z przewagą dwóch sekund nad czwartą zawodniczką, mogła cieszyć się z pięknego, odlewanego medalu Mistrzostw Polski.