Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 03:28

Siatkarki Golden Sparty Braniewo/Malbork bez zwycięstwa w Tomaszowie Mazowieckim.

Mimo ambitnej postawy naszym dziewczętom nie udało się wygrać żadnego z trzech meczów turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek. W piątek uległy gospodyniom 0:3, dzień później doznały dotkliwej porażki w starciu z SPS Volley Piła, a w niedzielę przegrały po tie-breaku z Elite Volley Kraków.

Autor: Fot. Archiwum Golden Orzeł Malbork/Facebook

Trener Paweł Tercjak, jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w turnieju półfinałowym siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorek, bardzo ostrożnie wypowiadał się na temat szans na awans do najlepszej ósemki. Goldenki trafiły do bardzo silnej grupy, co potwierdziły późniejsze rezultaty.

Już na starcie przyszło im się zmierzyć z wymagającymi rywalkami. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki to ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski kadetek, z olbrzymimi aspiracjami do medalu również w grupie juniorek. Mecz otwarcia Goldenki przegrały 0:3 (17:25, 20:25, 22:25). Ten wynik oznaczał, że w sobotę podopieczne Pawła Tercjaka będą musiały wygrać z SPS Volley Piła, by zachować szansę na awans do finałów Mistrzostw Polski.

Pilanki, które w pierwszym meczu turnieju pokonały Volley Kraków 1:3, postawiły naszym dziewczętom bardzo trudne warunki gry. Gładko wygrały pierwszego seta do 15, co podcięło skrzydła Goldenkom. W dwóch kolejnych setach nie umiały one znaleźć sposobu na świetnie dysponowane rywalki. Przegrały równie dotkliwie do 16 i ponownie do 15, a całe spotkanie 0:3.

W niedzielę 17 marca Golden Sparta w meczu o trzecie miejsce zagrała z Elite Volley Kraków. Siatkarki z Małopolski dzień wcześniej przegrały z Dargfilem Tomaszów 0:3 i również pozbawiły się szans na awans. Lepiej zaczęły mistrzynie Pomorza, które wygrały 25:21, ale odpowiedź rywalek w drugim secie była imponująca - pozwoliły naszym dziewczętom na zdobycie zaledwie 13 punktów. Set trzeci znów padł łupem podopiecznych Pawła Tercjaka 25:22, a czwarty na swoją korzyść rozstrzygnęły krakowianki wygrywając 25:18. W tie-breaku szczęście uśmiechnęło się ponownie do siatkarek z Małopolski - wygrały 15:11 i całe spotkanie 3:2. Golden Sparta Braniewo/Malbork turniej w Tomaszowie Mazowieckim zakończyła na IV miejscu.