Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 01:38

Malborczycy drużynowo najlepsi w Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego.

W minioną sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyły się Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Wzięła w nich udział liczna reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate (również sekcje zamiejscowe), dla których były to pierwsze zawody w bieżącym roku. Debiut okazał się niezwykle udany, bowiem malborczycy ze znaczną przewagą wygrali klasyfikację drużynową.

Autor: Fot. Archiwum MKKK/ karate.malbork.pl

W konkurencji kata (układy techniczne) wysoką dyspozycję potwierdzili seniorzy Marta Owedyk i Hubert Philipp, którzy zdobyli złote medale. Srebro przypadło w udziale Marcinowi Kondra. Wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Miłosz Wolak, a przedstawicielka kwidzyńskiej sekcji MKKK - Katarzyna Proch - uplasowała się na II miejscu. Sprawcą sporej niespodzianki okazał się Robert Łagidze, który z grupy dwudziestu czterech młodzików awansował do finałowej ósemki i ostatecznie zajął III miejsce.

Przysłowiowy worek z medalami rozwiązał się w konkurencji kumite (walki). Swoje kategorie wygrali: młodzik – 50 kg Marcel Falkowski (sekcja Kwidzyn) , junior + 75 kg Maciej Wójtowicz oraz debiutująca na imprezie tej rangi juniorka – 60 kg Aleksandra Nowicka. Srebrne medale zdobyły dziewczęta z Kwidzyna: juniorka – 60 kg Katarzyna Proch i juniorka + 60 kg Konstancja Wacławik. Brązowe medale zdobyli: mastersi Jacek Troch w kategorii – 85 kg i Robert Bylicki + 85 kg, junior – 65 kg Miłosz Wolak, juniorka – 60 kg Kinga Bylicka, młodzik – 40 kg Dominik Antys oraz junior – 50 kg z sekcji Kwidzyn: Adam Chanowski.

W rywalizacji drużynowej zawodnicy MKKK zajęli bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Zgromadzili w sumie 42 punkty, o 13 więcej od drugich karateków z Leszna. Miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej uzupełniła ekipa z Nowej Soli.

Warto dodać że w roli arbitrów podczas Mistrzostw Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego wystąpili Sensei Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyńki.

Występ w Resku był jednocześnie kwalifikacją do międzynarodowego turnieju Mazovia Cup, który odbędzie się 30 marca br. Tam z kolei nasi karatecy powalczą o kwalifikację do Mistrzostw Europy Kyokushin IKO, które odbędą się w maju we Wrocławiu.