Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 12:32

Golden Sparta pozostaje w walce o półfinał siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorek.

W Kędzierzynie-Koźlu trwa turniej ćwierćfinałowy juniorek w siatkówce, którego stawką jest awans do dalszego etapu krajowego czempionatu. Czwartkowa porażka z ekipą ABiS Łódź 1:3 (26:28, 25:23, 22:25, 17:25) postawiła nasze dziewczęta pod przysłowiowym murem. Dzielnie jednak poradziły sobie z presją i w piątek wygrały z MKS MOS Wieliczka 3:1.

Mecz zaczął się po myśli podopiecznych Pawła Tercjaka. Goldenki wygrały pierwszego seta 25:17, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. Ale w drugim w grze naszych siatkarek pojawiło się sporo błędów, co przypłaciły porażką 19:25.

Set trzeci i czwarty miały bardzo podobny przebieg. Zespół z Małopolski stawiał naszym dziewczętom coraz trudniejsze warunki gry. W trzecim był nawet bliski wygranej, ale dzięki świetniej obronie i skutecznym kontrom w końcowych jego fragmentach to Mistrzynie Pomorza wygrały 25:23. Takim samym rezultatem zakończyła się czwarta odsłona.

Golden Sparta pozostaje zatem w grze o półfinał Mistrzostw Polski Juniorek. W sobotę 23 lutego zmierzy się z Szóstką TPS Biała Podlaska, a w niedzielę, na zakończenie turniejowej rywalizacji, ze Stalą Śrubiarnią Żywiec.