Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 20:54

Piłka nożna. Minimalna porażka Pomezanii z Wierzycą Pelplin.

Wczoraj odbył się piąty sparing malborskiej Pomezanii. Drużyna Michała Anslika była o włos od korzystnego rezultatu z trzecioligową Wierzycą Pelplin. Skończyło się minimalną porażką 3:4, a hat-tricka w tym meczu skompletował Bartosz Drewek, pokonując golkipera Wierzycy w 21, 70 i 78 minucie.

Autor: Fot. Archiwum MOP Pomezania/Facebook

Mecz prowadzony był w szybkim tempie. Przewaga optyczna była po stronie gości, którzy na co dzień występują dwie klasy wyżej. Malborczycy upatrywali swojej szansy przede wszystkim w grze z kontry. Pierwszą bramkę zdobyła Wierzyca w 20 minucie spotkania, ale już po 60 sekundach gospodarze doprowadzili do wyrównania po strzale Bartosza Drewka. Do końca pierwszej połowy drużyna gości jeszcze dwukrotnie zmusiła Dawida Pelcera do kapitulacji i schodziła do szatni prowadząc 3:1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wierzyca zamknęła "Pomkę" na ich połowie, jednak w miarę upływu czasu nasi piłkarze coraz częściej zagrażali bramce rywala. W 70 i 78 minucie gospodarze wyprowadzili dwie kontry, które skutecznie wykończył Drewek kompletując hat-tricka. Do 83 min. na tablicy widniał remis 3:3. Potem to goście zaskoczyli malborczyków składną akcją, która przyniosła im czwartego gola ustalającego końcowy wynik spotkania.

Mimo porażki, trener Michał Anslik był zadowolony z gry swoich podopiecznych:

„Drużyna wyglądała dużo lepiej niż w ostatnim sparingu. Cieszą kreowane sytuacje z przodu, które nareszcie zamieniamy na bramki. Na pewno musimy poprawić jeszcze kilka elementów, ale mamy na to 4 tygodnie i na pewno będziemy chcieli uniknąć błędów, które dzisiaj nam się przydarzyły. Na 16-go marca będziemy gotowi” - czytamy na klubowej stronie pomezania.pl

Przed wznowieniem rozgrywek piłkarze z Toruńskiej rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. 2 marca z III-ligowym KP Starogard Gdański i tydzień później z A-klasowym Barkasem Tolkmicko.

Rundę wiosenną zainaugurują przed własną publicznością spotkaniem ze Spójnią Sadlinki. Prawdopodobnie już w nowych strojach.