Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:34

Wygrana Powiśla, remis Pomezanii, porażka Gromu - trwają przygotowania do piłkarskiej wiosny.

Wczoraj odbyła się kolejna seria meczów kontrolnych przed wznowieniem piłkarskich rozgrywek. Bardzo dobry występ malborczycy zaliczyli w Sopocie, gdzie zagrali z drugim zespołem gdańskiej Lechii (IV liga). Podopieczni Michała Anslika zremisowali 1:1 (1:0).

Autor: Fot. Archiwum MOP Pomezania/Facebook

W naszej drużynie z różnych powodów zabrakło kilku podstawowych graczy: Skalskiego, Sroki, Szoski i Galeniewskiego. Nie wpłynęło to jednak na postawę malborskiego zespołu, który rozważnie prowadził grę. Wynik spotkania otworzył Piotr Sobieraj w 20 min. Lechia wyrównała dopiero na 10 min. przed końcowym gwizdkiem. Za tydzień Pomezania zagra kontrolnie z czwartoligowym Jeziorakiem Iława.

Grom Nowy Staw (IV) sparował w sobotę z Radunią Stężyca. Niestety przegrał z III-ligowcem 1:2. Autorem trafienia dla nowostawian był Robert Wesołowski. Za tydzień podopieczni Grzegorza Obiały zagrają z czwartoligową Wisłą Nowe.

W dobrych nastrojach schodzili z murawy piłkarze dzierzgońskiego Powiśla (IV). Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego pokonali MLKS Motor Lubawa (IV) 3:1. Pierwszą bramkę dla Powiśla zdobył z rzutu karnego Mateusz Pietrzyk, dwie kolejne Bartosz Gutorski - wszystkie padły w pierwszej części meczu. 16 lutego dzierzgonianie mają zaplanowany sparing z Unią Susz.

Elbląska Olimpia (II) podejmowała na stadionie przy Skrzydlatej Gryfa Wejherowo (II). W pierwszej połowie korzystniej prezentowali się elblążanie, co udokumentowali bramką Bojasa w 30 min. Gdy wydawało się, że drużyna Adama Noconia zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, goście wyrównali ze stałego fragmentu gry. Po przerwie to Gryf sprawiał wrażenie zespołu lepiej operującego piłką i częściej zagrażającego bramce Olimpii. Już w 54 minucie na 2:1 dla Gryfa podwyższył Przemysław Macierzyński. Wejherowianie jeszcze kilka razy poważnie zagrozili elbląskiej bramce, ale wynik spotkania nie uległ zmianie. Za tydzień Olimpia sprawdzi formę w meczu z Huraganem Morąg (III)

W innych wczorajszych (9 lutego br.) sparingach Ruch Gościszewo (A) pokonał Real Myszewo (B) 1:0, Delta Miłoradz (A) przegrała z Keramzytem Szprudowo (V) 1:3, Wietcisa Skarszewy (V) zremisowała z Wdą Lipusz (IV) 5:5, Wisła Tczew (V) przegrała z Gedanią Gdańsk (IV) 1:3, a Concordia Elbląg (IV) przegrała z Wierzycą Pelplin (III) 3:4.