Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 06:41

Pierwsze zwycięstwo siatkarek Orła w nowym roku!

Mimo niewielkich szans na awans do finału rozgrywek wojewódzkich, kadetki Orła Malbork nie składają broni i dzielnie walczą o jak najlepsze rezultaty w barażach. W sobotę (9 stycznia br.) podopieczne Pawła Tercjaka pokonały w rewanżowym spotkaniu KaEmKa Starogard Gdański 3:0, odpowiednio w setach do 22, 23 i ponownie do 22.

Autor: Fot. Archiwum Golden Orzeł Malbork/facebook

Golden Orzeł Malbork, dzięki udanym występom w II lidze wojewódzkiej, uzyskał prawo gry barażach o awans do finałów pomorskich rozgrywek. Rozgrywane są one systemem "każdy z każdym", a najlepsza z drużyn uzyska prawo do dalszej gry. Niestety, pierwsze barażowe mecze nasze siatkarki zakończyły porażkami 1:3 z KaEmKa Starogard Gdański, potem 2:3 z APS Rumia. Sprawiły one, że szanse na awans do gier finałowych stały się już tylko matematyczne.

Nie ostudziło to jednak zapału malborskich siatkarek, by nadal walczyć o korzystne rezultaty w kolejnych spotkaniach. O ich sobotnim sukcesie zadecydowały przede wszystkim piorunujące końcówki, w których zachowały więcej opanowania i zimnej krwi od rywalek. – Trochę szkoda przegranego 1:3 pierwszego meczu, bo wtedy nasza sytuacja w kwestii awansu wyglądałby zupełnie inaczej – komentuje występ swoich podopiecznych trener Paweł Tercjak – Nawet jeśli wygramy za dwa tygodnie rewanż z APS Rumia, musimy patrzeć na wynik meczu naszych rywalek. Zwycięstwo KaEmKa nad APS daje nam matematyczne szanse na udział w finałach wojewódzkich – konkluduje szkoleniowiec Orła.