Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 05:03

Spójnia Stargard - Golden Orzeł Malbork 3:1. W marcu nasze dziewczęta powalczą o miejsce w rozgrywkach II ligi.

W sobotę siatkarki Golden Orła Malbork zagrały ostatni mecz rundy zasadniczej w kobiecej II lidze. Podopieczne Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka przegrały czterosetowy pojedynek ze Spójnią Stargard i zakończyły ligową rywalizację na przedostatnim miejscu.

Autor: Zdjęcie ilustracyjne/Źródło: Archiwum UKS Orzeł Malbork

Choć naszym siatkarkom nie można odmówić ambicji i zaangażowania, trudno było wymagać od nich korzystnego wyniku w wyjazdowym spotkaniu ze Spójną. Zwłaszcza że rywalki miały jeszcze szansę na ligowe podium. I ją wykorzystały...

Pierwsze dwa sety Spójnia gładko wygrała do 18 i 15. W trzecim nasze dziewczęta wykorzystały słabsze momenty w grze gospodyń i wygrały do 21. W czwartym jednak znów zespół ze Stargardu dominował na parkiecie wygrywając ostatecznie 25:14.

Dzięki zwycięstwu Spójnia wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli II ligi wyprzedzając Eneę Energetyka II Poznań korzystniejszym bilansem wygranych setów. Golden Orzeł uplasował się na miejscu dziesiątym i w marcu będzie musiał powalczyć w barażu o zachowanie statusu "drugoligowca" z APS Rumia.