Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 01:52

Porażka Pomezanii w pierwszym sparingu. Jutro halowe mistrzostwa POMKA CUP 2019

Piłkarze Pomezanii regularnie trenują od 12 stycznia br. Dziś odbył się pierwszy z siedmiu zaplanowanych sparingów, a formę malborczyków sprawdzała IV-ligowa Kaszubia Kościerzyna. Mimo determinacji i próby dotrzymania kroku doświadczonym rywalom, podopieczni Michała Anslika zeszli z boiska pokonani 1:5.

Autor: Fot. Archiwum MOP Pomezania/Facebook

Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną murawą przy Toruńskiej. Jej stan na pewno nie pomagał zawodnikom w swobodnym rozgrywaniu piłki i realizacji zadań taktycznych, postawionych przez trenerów. Mimo tego pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip mogła się podobać grupie najwierniejszych kibiców obserwujących przebieg spotkania.

Po 45 minutach gry prowadzili goście 1:0. W drugiej połowie, gdy trener Anslik nieco mocniej zaczął rotować składem, w grze malborczyków pojawiło się więcej błędów, co w połączeniu ze śliską murawą skutkowało szybką stratą kolejnych bramek. W miarę upływu czasu gra ponownie stała się bardziej wyrównana, a gospodarze nie ustawali w wysiłkach do poprawy rezultatu. Udało się pod koniec meczu, kiedy skutecznie wyegzekwował rzut karny Sławomir Ziemak.

Kolejny sprawdzian za tydzień, a rywalem Pomezanii będzie dzierzgońskie Powiśle.

A już jutro długo wyczekiwane VI Mistrzostwa Malborka w Piłce Nożnej Halowej POMKA CUP 2019. Oto harmonogram spotkań: