Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 03:18

Miłosz Wolak z Malborka obronił tytuł mistrza Polski na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów Kyokushin Karate

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów Kyokushin Karate odbyły się 07.11.2020 w Zielonce koło Warszawy. W zawodach wystartowało 162 zawodników z 70 klubów Kyokushin z całego kraju.
  • Źródło: W. Kunicki/Malborski Klub Kyokushin Karate

Autor: Malborski Klub Kyokushin Karate

Zawody odbyły się w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności. W turnieju udział wzięła dwuosobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. W kategorii kata młodzieżowców sensei Miłosz Wolak obronił tytuł mistrza Polski zdobyty rok temu w Makowie Mazowieckim. Senpai Hubert Philipp w tej samej kategorii zajął 4 miejsce. Niewiele zabrakło do brązowego medalu. Hubert był po eliminacjach trzeci. Niestety w finale spadł na czwartą lokatę. Miłosz i Hubert to najbardziej utytułowani obecnie zawodnicy MKKK. m in. obaj zdobyli Puchar Europy w kata - Hubert Philipp w 2016 roku w Lublinie i Miłosz Wolak w 2018 w Kiszyniowie.

W czasach pandemii większość zawodów została odwołana lub odbywa się bez udziału publiczności. Treningi odbywają się w reżimie sanitarnym, co utrudnia przygotowania. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych zawodników. - informuje Wojciech Kunicki z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.