Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:12

Grom Nowy Staw i Nogat Malbork za burtą Pucharu Polski. Pomka gra dalej.

23 września br. odbyła się trzecia runda eliminacji piłkarskiego Pucharu Polski w podokręgu Malbork. Na tym etapie zameldowały się dwie drużyny z naszego miasta - Nogat i Pomezania. Niestety, pierwsza z nich pożegnała się z rozgrywkami po porażce 3:5 ze Spójnią Sadlinki. Natomiast podopieczni Andrzeja Tołstika odnieśli pewne zwycięstwo 4:1 w Miłoradzu. Do sporej niespodzianki doszło w Prabutach, gdzie miejscowa Pogoń po rzutach karnych wyeliminowała Grom Nowy Staw.
  • Źródło: facebook.com/pomezania.malbork

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: facebook.com/pomezania.malbork

Mecz z Deltą od samego początku ułożył się po myśli malborczyków. Drużyna z Toruńskiej 60 już po kwadransie gry cieszyła się z prowadzenia po bramce Michała Jurczyka. Jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0 Dawid Torłop. Po zmianie stron przewaga nadal rysowała się po stronie Pomezanii, co zostało udokumentowane bramkami Michała Marendowskiego i Konrada Nędzy. Honorowy gol dla Delty padł dopiero w 90 minucie. Zwycięstwo 4:1 daje malborczykom awans do kolejnej rundy, w której zmierzą się z pogromcami Nogatu - Spójnią Sadlinki.

Grom Nowy Staw, który w bieżącym sezonie nie radzi sobie w IV lidze, miał nadzieje na przełamanie i obudzenie ducha rywalizacji w meczach pucharowych. Tymczasem w Prabutach, po upływie regulaminowego czasu gry, na tablicy widniał wynik 1:1. Losy awansu rozstrzygnęła seria "jedenastek", którą wygrali gospodarze 4:3, W następnej rundzie Pogoń zmierzy się z Żuławami Nowy Dwór Gdański, które pozostały w grze dzięki wygranej 5:0 z Błękitnymi Stare Pole.

Festiwal strzelecki urządziła sobie Olimpia Sztum wygrywając na wyjeździe z Lisovia Lisewo 7:0. Wynik ten musiał zrobić wrażenie na Madach Ostaszewo, które po zwycięstwie 3:2 nad Wisłą Korzeniewo, w czwartej rundzie będą rywalami właśnie sztumian.

Ostatnią parę w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski w podokręgu Malbork stworzą Relax Ryjewo i Powiśle Dzierzgoń. Drużyna z Ryjewa wyeliminowała Czarnych Przemysław wygrywając 4:2, a Powiśle pozbawili awansu Suprę Kwidzyn po zwycięstwie 4:0.

Mecze rundy nr 4 zostaną rozegrane 7 października br.