Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 04:22

Poznański UKS ZSMS za mocny dla Golden Orła Malbork

Wyjątkowo w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza rozegrano mecz 14. kolejki siatkarskiej kobiecej II ligi pomiędzy Golden Orłem Malbork a UKS-em ZSMS Poznań. W październiku nasze dziewczęta sprawiły ogromną niespodziankę wygrywając na wyjeździe 3:1. W sobotnie popołudnie zawodniczki z Wielkopolski zrewanżowały się "Goldenkom" wygrywając takim samym stosunkiem setów.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że o komplet punktów będzie niezwykle trudno. Ekipa gości prezentowała bardziej dojrzały styl gry, co szybko znalazło odbicie w rezultacie - poznanianki wygrały 25:18. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach nasze dziewczęta pokazały, że mimo mankamentów zwłaszcza w przyjęciu, są w stanie nawiązać równorzędną walkę. Po drugim secie mógł być remis, ale w myśl sportowej niepisanej zasady "szczęście sprzyja lepszym" znów triumfował zespół gości 29:27.

W trzecim nasze dziewczęta świetną zagrywką zmusiły poznanianki do błędów odskakując na kilka punktów. Nie zdekoncentrowały ich przerwy brane na żądanie trenera rywalek. Podopieczne Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka pewnie wygrały 25:16 kończąc seta efektownym blokiem.

O czwartym pewnie będą chciały jak najszybciej zapomnieć, bowiem już na samym początku straciły pięć piłek. Potem niestety mnożyła się liczba błędów własnych, zarówno w przyjęciu jak i w ataku, natomiast rozluźnione rywalki skrzętnie wykorzystywały siatkarską niemoc "Goldenek". Czwarta odsłona meczu zakończyła się wygraną UKS-u ZSMS 25:9.

Za tydzień nasze dziewczęta zagrają dwa spotkania na wyjeździe - z Politechniką Poznańską i UKŻPS-em Kościan.