Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:14

Kadetki Golden Orła Malbork wywalczyły awans do I ligi PWZPS. Juniorki wygrały ważny mecz w Stężycy.

Pracowity weekend miały nasze siatkarki. W sobotę kadetki stoczyły bój o awans do I ligi rozgrywek Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Dzień później juniorki występem w Stężycy zainaugurowały rundę rewanżową w walce o mistrzostwo naszego województwa. Oba zakończyły się wygraną podopiecznych Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka.

Autor: Fot. Archiwum UKS Golden Orzeł Malbork/Facebook

Kadetki Golden Orła Malbork, które I rundę zakończyły na II miejscu w grupie A pomorskiej II ligi, w sobotę spotkały się w barażu z liderkami grupy B - UKS-em Reda Ciechocino. Do jego rozstrzygnięcia potrzebne były cztery sety i tylko w drugim nasze dziewczęta oddały inicjatywę rywalkom.

Początek meczu był obiecujący. Goldenki pewnie wygrały do 18 i sprawiały wrażenie zespołu lepiej zorganizowanego taktycznie. Jednak w drugiej odsłonie rywalki postawiły trudniejsze warunki gry, a na finiszu uzyskały niewielką przewagę wygrywając 25:23. To na szczęście wpłynęło mobilizująco na malborski zespół, który w dwóch kolejnych setach przejął inicjatywę na parkiecie i w pełni kontrolował przebieg spotkania. Wygrane do 16 i 17 pozwoliły zakończyć cały mecz wynikiem 3:1 i cieszyć się z awansu do pomorskiej I ligi wojewódzkiej.

Juniorki, które w rozgrywkach PWZPS występują pod szyldem Golden Sparta Braniewo, w niedzielę w Stężycy zainaugurowały rundę rewanżową w walce o mistrzostwo naszego województwa. W pierwszym secie pokonały gospodynie - GKS Wieżycę 2011 - 25:19. W dwóch kolejnych musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 23:25 i 16:25. Set czwarty odwrócił losy meczu na korzyść Goldenek, które rozbiły rywalki 25:15, a w tie-breaku potwierdziły lepszą dyspozycję dnia wygrywając 15:5. Zwycięstwo 3:2 pozwoliło podopiecznym Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka na utrzymanie prowadzenia w tabeli pomorskiej I ligi wojewódzkiej juniorek.