Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 17:49

Za nami pierwsza odsłona Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej. Olsztynianin i sztumianka na najwyższych stopniach podium.

Potwierdziły się frekwencyjne prognozy niedzielnych zawodów MLBiM. W biegu na 5 km wzięło udział blisko 240 zawodniczek i zawodników, a marsz nordic walking ukończyło 77 uczestników. Mimo mało sprzyjającej aury, dopisywały humory, a wielu mijających linię mety mogło się cieszyć z nowych "życiówek".
Malborska Liga Biegowa i Maszerująca - wspólna rozgrzewka przed startem

Już po upływie kwadransa w okolicach Stadionu Miejskiego w Malborku zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy. Męską rywalizację wygrał reprezentant KS AZS UWM Olsztyn - Wiktor Kujawa. Osiągnął imponujący czas 0:16:45, o 23 sekundy lepszy od drugiego Daniela Tarasa z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Podium zamknął Michał Wróbel z LKS-u Zantyr Sztum z czasem 0:17:20. Niedosyt czuł pewnie Łukasz Godlewski (Godlewski Runners Malbork), któremu do podium zabrakło 1 sekundy!

Wśród pań najszybciej finiszowała Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (0:20:15), przed zawodniczką Truso Elbląg - Mają Dalidowicz (0:20:18). Miejsce trzecie zajęła Agnieszka Stolarów z klubu Active Malbork (0:22:07).

Rywalizację maszerów wygrali Przemysław Jasiłek z Radawnicy i Marianna Jóźwiak z Włocławka.

Kolejne zawody z cyklu Malborska Liga Biegowa i Maszerująca już 2 grudnia.