Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 11:24

Mady Ostaszewo samodzielnym liderem rozgrywek A-KLASY

Ten mecz miał rozstrzygnąć, komu przypadnie w udziale tytuł "Mistrza Jesieni" w A-klasie (grupa IV Malbork). Naprzeciw siebie stanęły dwie niepokonane dotąd drużyny - Relax Ryjewo i Mady Ostaszewo. Po 90 min. to goście mogli unieść ręce w geście triumfu, bowiem wygrali 3:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Piotr Wardowski i raz Adam Cicherski.

Runda jesienna w A-klasie dobiegła końca. W ostatniej 13. kolejce kibice obejrzeli aż 37 goli, co dało średnią ponad 5 bramek na mecz. Największą uwagę przykuwał oczywiście mecz w Ryjewie, gdzie tamtejszy Relax podejmował Mady Ostaszewo. Do ostatniej kolejki oba zespoły legitymowały się taką sama ilością punktów oraz identycznym bilansem - 10 zwycięstw, 2 remisy i ani jednej przegranej.

90 minut gry wystarczyło, by wyłonić samodzielnego "Mistrza Jesieni". Został nim zespół gości, który po wygranej 3:0 powiększył swój dorobek do 35 punktów. Relax na zakończenie pierwszej części sezonu musi zadowolić się drugim miejscem z 32 punktami na koncie.

Na najniższym stopniu podium po 13. kolejce znaleźli się Błękitni Stare Pole. Podopieczni Sebastiana Cierlickiego od połowy sierpnia do minionej soboty wygrali 9, a przegrali 4 ligowe spotkania. Zespołami, które pozbawiły staropolan punktów, oprócz lidera i wicelidera rozgrywek, były Mewa Gniew i Delta Miłoradz. W ostatnim meczu rundy jesiennej Błękitni pokonali Świt Radostowo 3:1.

Tuż za podium znalazła się Olimpia Sztum, która w 13. kolejce dość nieoczekiwanie zremisowała z niżej notowanym Rodłem Trzciano 4:4. Sztumianie w pierwszej rundzie łącznie wygrali 7, zremisowali 2, a przegrali 4 spotkania gromadząc 23 punkty.

Delta Miłoradz na zakończenie piłkarskiej jesieni w A-klasie wygrała na wyjeździe ze Startem Kulice 4:1. Piłkarze z Miłoradza po trzynastu spotkaniach zajmują w tabeli IV grupy solidne 6. miejsce.

Mniej powodów do zadowolenia mają piłkarze Rodła Kwidzyn i Ruchu Gościszewo, którzy na koniec sezonu zgubili punkty. Rodło przegrało z Wisłą Korzeniewo 2:5, a Ruch uległ Mewie Gniew 1:3. W tabeli plasują się w drugiej połowie - odpowiednio na 9. i 12. miejscu.

Dwukrotnie spotkania na szczeblu IV grupy A-klasy kończyły się wynikiem dwucyfrowym. 15 września Wisła Korzeniewo wygrała 12:1, a 20 października LKS Waplewo 15:1. W obu przypadkach przegranym był Start Kulice, który ustalił niechlubny rekord 27 bramek straconych w dwóch meczach.