Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 09:34

Polska zdecydowanie lepsza od Islandii. Reprezentacja U-15 zakończyła turniej UEFA Development na II miejscu.

Po pechowej porażce z Rosją 1:2 i ciężkiej przeprawie z USA (w regulaminowym czasie gry remis 3:3, a w rzutach karnych zwycięstwo 6:5), przyszła w końcu pewna wygrana naszej reprezentacji w turnieju UEFA Development. W piątek 25 października na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim podopieczni Rafała Lasockiego 4:0 pokonali Islandię, a dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu meczu Rosja - Stany Zjednoczone, w końcowej klasyfikacji zajęli II miejsce.

Autor: Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: laczynaspilka.pl

Po środowych spotkaniach wiadomo było, że w kwestii zajęcia drugiego miejsca w turnieju nie wszystko zależeć będzie od naszej drużyny. Polakom potrzebna była wygrana Rosjan z Amerykanami oraz komplet punktów w starciu z Islandią. Być może impuls do ataku przyszedł z Malborka, bo właśnie tam o 10:00 rozpoczął się mecz decydujący o pierwszym miejscu. Ku zadowoleniu "biało-czerwonych", jego wynik otwierał drogę do srebrnego medalu. Rosjanie zremisowali po 80 minutach gry z USA 2:2, a w rzutach karnych zwyciężyli 3:1. Zostało więc tylko wygrać z Islandią.

Ekipa Rafała Lasockiego spotkanie rozpoczęła zdecydowanie, szukając okazji do szybkiego zdobycia bramki. Defensorów islandzkich nękał przede wszystkim Oliwier Sławiński, który dał prowadzenie naszej drużynie w 26 minucie spotkania. Minutę później było już 2:0 po ładnym trafieniu Kacpra Masiaka. Kolejne dwa trafienia, już po  przerwie, dołożył Kacper Terlecki dopełniając formalności po strzałach Masiaka i Dawida Zięby. Więcej goli w Nowym Dworze nie padło, a po końcowym gwizdku nasza reprezentacja mogła cieszyć się z wysokiej wygranej oraz drugiego miejsca w turnieju.