Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 15:50
Reklama

Newsy

Bągart. Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo
Bągart. Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo
Sztumscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Bągarcie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący autem, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna oraz dwóch pasażerów podróżujących autem zostali przetransportowani do szpitala. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 19.04.2022 15:10    1
W czasie Świąt Wielkanocnych na drogach Pomorza czuwało ponad tysiąc policjantów pomorskiej drogówki
W czasie Świąt Wielkanocnych na drogach Pomorza czuwało ponad tysiąc policjantów pomorskiej drogówki
W czasie Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 1000 policjantów pomorskiej drogówki. Przez cztery świąteczne dni na drogach naszego województwa doszło do 18 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 27 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierowców. 19.04.2022 15:03    1
Malbork. Zatrzymany 41-latek groził pracownicy hotelu nożem
Malbork. Zatrzymany 41-latek groził pracownicy hotelu nożem
Malborscy kryminalni zatrzymali 41-latka, który nożem groził pozbawieniem życia pracownicy hotelu. Według ustaleń mundurowych mężczyzna wszedł do hotelowej restauracji z nożem i kiedy go wyproszono, ten zaczął grozić jednej z pracownic śmiercią, a następnie uciekł. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w centrum miasta oraz znaleźli przy nim nóż, który zabezpieczyli. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 41-latkowi zarzuty kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 19.04.2022 12:03
Powiat sztumski. Policjanci podsumowują świąteczny weekend.
Powiat sztumski. Policjanci podsumowują świąteczny weekend.
Święta Wielkiejnocy już za nami. Podczas trzech świątecznych dni na drogach powiatu doszło do 1 wypadku, w których 3 osoby zostały ranne, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali także dwie kolizje drogowe, a z dróg wyeliminowali dwóch nietrzeźwych kierujących. 19.04.2022 10:49    1
„Koalicje dla Niepodległej" - można składać wnioski do programu.
„Koalicje dla Niepodległej" - można składać wnioski do programu.
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do składania wniosków do programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. O dotacje mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Nabór wniosków potrwa do 16 maja 2022 r. do godz. 15.59. 19.04.2022 10:21    1
Zasiłek chorobowy. Nowe szkolenie ZUS
Zasiłek chorobowy. Nowe szkolenie ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenie online, którego tematem będzie zasiłek chorobowy, jego podstawa wymiaru i okres wypłacania. 19.04.2022 09:46    1
Malbork. Tymoteusz Majcher wojewódzkim finalistą  w zakresie kompetencji społecznych
Malbork. Tymoteusz Majcher wojewódzkim finalistą w zakresie kompetencji społecznych
Tymoteusz Majcher - uczeń III klasy Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik programista zajął 6. miejsce w wojewódzkim finale Pomorskiej Ligi Zadaniowej w zakresie kompetencji społecznych. 19.04.2022 08:34
Pomorze. Konfiskata kolejnych nielegalnych automatów
Pomorze. Konfiskata kolejnych nielegalnych automatów
Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili czynności w lokalach, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. Efekt dwudniowych działań - to 34 nielegalne automaty i środki pieniężne zatrzymane w 7 obiektach na terenie województwa pomorskiego. 19.04.2022 08:22
Spotkanie malborskich policjantów z seniorami
Spotkanie malborskich policjantów z seniorami
Policjanci z malborskiej komendy w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych pn. Bezpieczny Senior spotkali się z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu „Petunia”. Głównym celem spotkania było uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w życiu codziennym oraz ostrzeżenie uczestników przed wydarzeniami, w których mogą stać się ofiarami przestępstw kradzieży, włamań, czy też oszustw na tzw. wnuczka bądź policjanta. Mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda. 15.04.2022 11:58
Nowy Dwór Gdański. Dostał mandat za kradzież, chciał odjechać a był pijany
Nowy Dwór Gdański. Dostał mandat za kradzież, chciał odjechać a był pijany
Nowodworscy policjanci zatrzymali 65-latka, kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Chwilę wcześniej mężczyzna został ukarany mandatem karnym za kradzież sklepową. 15.04.2022 11:46
Reklama