Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:09
Reklama

Newsy

Malbork. Europejski Dzień Języków Obcych w Technikum nr 3
Malbork. Europejski Dzień Języków Obcych w Technikum nr 3
O tym, że języków obcych warto się uczyć, nikogo nie trzeba przekonywać – ale od czasu do czasu przypomnieć nie zaszkodzi. Idealną okazją do tego jest Europejski Dzień Języków Obcych, który w Technikum nr 3 rozbrzmiewał w tym roku muzyką z różnych zakątków Europy, eksplodował kolorami flag różnych krajów oraz było okazją do sprawdzenia swojej wiedzy w quizach o językach i wysłuchania, jak z językami obcymi radzą sobie uczniowie. 28.09.2023 11:57
Sztum. Policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie
Sztum. Policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie
Policjanci ze Sztumu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu iławskiego, który kilka dni wcześniej pobił dotkliwie innego mężczyznę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator i policjanci wystosowali wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 28.09.2023 11:01
Europejski Dzień Języków w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku
Europejski Dzień Języków w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku
We wtorek 26 września br. świętowano w I LO Europejski Dzień Języków. W tym dniu odbył się tradycyjny już konkurs sprawdzający znajomość różnych zagadnień związanych z językami obcymi. Został on przygotowany i przeprowadzony przez pana Rafaela Saeza Carę oraz Agnieszkę Jastrzębską, we współpracy z nauczycielami języków obcych. Uczestniczyły w nim, jak zawsze, 3-osobowe reprezentacje z każdej klasy, które zacięcie ze sobą rywalizowały. 28.09.2023 08:37
Terytorialsi z Malborka szkolili się w Dęblinie
Terytorialsi z Malborka szkolili się w Dęblinie
Na poligonie wojskowym w Dęblinie trwa szkolenie zintegrowane żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 28.09.2023 08:28
Nowy Staw. Będzie przebudowa przejść dla pieszych i remont ścieżki.
Nowy Staw. Będzie przebudowa przejść dla pieszych i remont ścieżki.
Ponad 600 tysięcy złotych pozyskał Urząd Miejski w Nowym Stawie na przebudowę przejść dla pieszych na trzech ulicach oraz remont ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Obrońców Westerplatte. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach dwóch projektów i przyczynią się do znacznej poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. 28.09.2023 08:19
Zwolnieni z Teorii po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.
Zwolnieni z Teorii po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.
Kolejny rok z olimpiadą projektów społecznych przed I LO w Malborku. „Sienkiewiczówka” po raz siódmy proponuje swoim uczniom „przygodę” w doświadczaniu aktywności i pomocy innym. 28.09.2023 08:08
Terapia pełna MOCy - przed nami audycja Moc jest Kobietą!
Terapia pełna MOCy - przed nami audycja Moc jest Kobietą!
Dziś studio wypełnione po brzegi, a to za sprawą audycji Moc jest Kobietą! 27.09.2023 11:13
W Chlebówce i Trępnowach powstaną świetlice wiejskie.
W Chlebówce i Trępnowach powstaną świetlice wiejskie.
Urząd Miejski w Nowym Stawie pozyskał na zrealizowanie obu inwestycji ponad 2 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To kolejne już zadania związane z budową placówek integrujących mieszkańców nowostawskich sołectw. 26.09.2023 14:32
Dofinansowanie na realizację projektu pn. "Modernizacja średniowiecznego zabytku — budynku Ratusza Miejskiego w Malborku".
Dofinansowanie na realizację projektu pn. "Modernizacja średniowiecznego zabytku — budynku Ratusza Miejskiego w Malborku".
Miasto Malbork otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. Modernizacja średniowiecznego zabytku — budynku Ratusza Miejskiego w Malborku. 26.09.2023 11:43
Mikołajki Pomorskie. Bezpieczeństwo tematem spotkania seniorów z policjantami.
Mikołajki Pomorskie. Bezpieczeństwo tematem spotkania seniorów z policjantami.
Policjanci ze sztumskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Mikołajkach Pomorskich. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta CBŚ” oraz ,,administratora". 26.09.2023 10:51
Reklama