Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku po raz kolejny organizuje wakacyjne zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży. Program „Wakacje z Żaglami” skierowany jest do dzieci z roczników 2014- 2011,
(V-VIII klasa) z malborskich szkół podstawowych i będzie realizowany na terenie przystani żeglarskiej „Malbork” przy Kąpielisku Miejskim przy ul. Wileńskiej 1. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej. Zajęcia będą odbywać się od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Uczestnicy poznają podstawy żeglarstwa, zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz nauczą się obsługi jachtów pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Organizatorzy podkreślają, że celem programu jest nie tylko nauka żeglowania, ale również rozwijanie pasji do sportów wodnych, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz kształtowanie odpowiedzialności i umiejętności pracy zespołowej.
Spotkanie organizacyjne dla uczestników i ich rodziców odbędzie się 30 czerwca na terenie przystani o godz. 10:00. Warunkiem udziału dziecka w programie jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego oraz zapoznanie się z regulaminem i zasadami uczestnictwa. Do dyspozycji będzie jeden instruktor ( Pan Maciej Kloc tel. 668 135 350) w dwóch turach 3 godzinnych.
