Turniej Drużyn Podwórkowych od ponad czterech dekad stanowi nieodłączny element wakacyjnego kalendarza sportowego w Malborku. Tegoroczna, jubileuszowa 45. edycja wydarzenia rozpocznie się 3 lipca i potrwa do 12 sierpnia 2026 roku, gromadząc na boiskach młodych miłośników futbolu z miasta i okolic.
Wyjątkowego charakteru tegorocznym rozgrywkom nadaje patronat Grzegorza Lato – jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii polskiego futbolu, króla strzelców mistrzostw świata z 1974 roku oraz rodowitego malborczyka. Objęcie patronatu przez legendę polskiej piłki jest ogromnym wyróżnieniem dla turnieju, który od lat promuje aktywność fizyczną, zdrową rywalizację i integrację najmłodszych mieszkańców.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcyjne nagrody, które ufundował burmistrz Malborka Marek Charzewski.
– Turniej Drużyn Podwórkowych to piękna tradycja, która od lat przyciąga młodych piłkarzy i ich rodziny. Zapraszamy nie tylko zawodników, ale także wszystkich mieszkańców do wspólnego kibicowania i tworzenia wyjątkowej atmosfery podczas meczów – zachęca Piotr Sadowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku.
W tym roku będzie to cykl 6 jednodniowych turniejów które zakończą się 12 sierpnia ostatnim turniejem, a będzie decydować klasyfikacja generalna. Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy: [email protected] lub telefonicznie 605 533 093. Koordynatorem turnieju jest Paweł Rybarczyk. W tytule zgłoszenia trzeba podać nazwę drużyny i rocznik. Turnieje będą rozgrywane będą na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku przy ul. Toruńskiej 60, w kategoriach: 9-16 lat (roczniki 2010 do 2017).
