Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 4 maja 2024 01:02

Sukces pomorskich Terytorialsów w biegach na orientację

Na Dolnym Śląsku odbyły się kolejne zawody sportowe z udziałem reprezentacji żołnierzy WOT z całego kraju. Drużyna 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach biegu na orientację.
  • Źródło: Maciej Szalbierz 7 PBOT

Autor: 7PBOT

Wojska Obrony Terytorialnej skupiają w swoich szeregach, ochotników, którzy mają energię do działania. Sport w życiu prywatnym lub wojskowym pozwala na większą sprawność podczas zadań poligonowych czy w czasie działań operacyjnych. WOT zapewnia swoim żołnierzom, możliwość trenowania i sprawdzania swoich umiejętności sportowych. Wielu żołnierzy 7 PBOT, zwłaszcza służących w lekkiej piechocie, intensywnie uprawia różne dziedziny sportowe.

W dniach 15-19 kwietnia, w okolicach Duszników Zdrój odbyły się Mistrzostwa WOT w Biegach na orientację. Reprezentacja 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła trzecie miejsce. W składzie 7 PBOT znaleźli się żołnierze służący we wszystkich pododdziałach wchodzących w skład brygady, a więc w 71 Batalionie Lekkiej Piechoty w Malborku, 72 blp w Kościerzynie oraz 73 blp w Słupsku.

Zawody składały się z trzech etapów. Pierwszym był bieg sprinterski, na terenie Parku Zdrojowego. W tej konkurencji, indywidualnie, pierwsze miejsce zajął kapitan Andrzej Patrejko z pomorskiej jednostki WOT. Drugi etap obejmował trasę leśną z licznymi wzniesieniami i pagórkami. W trzeciej zaś konkurencji, o laur zwycięzcy zmagały się trzy osobowe zespołu.

Pomorska sztafeta w kategorii weterani, zajęła 1 miejsce. W kategorii kobiet uplasowała się tuż za podium.

Terytorialsi mieli możliwość, aby przygotować się do tak wymagających zawodów. Wojska Obrony Terytorialnej pozwalają, a nawet zachęcają, by łączyć służbę wojskową z aktywnością sportową. Organizatorem zawodów była 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej.