Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 kwietnia 2024 07:05

Doskonały start malborskich pływaków MAL WOPR w Mławie

Niebywałym sukcesem zakończył się występ zawodników MAL WOPR w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Mława dla pływania pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. Sześcioosobowa ekipa malborskich pływaków, startując w sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia w silnie obsadzonych zmaganiach na mławskiej pływalni, wywalczyła 14 medali, z czego aż 7 z najcenniejszego kruszcu.
  • Źródło: MAL WOPR

Autor: MAL WOPR

Z tytułem najlepszego zawodnika w kategorii 15 lat i starsi, 5 medalami i 5 rekordami życiowymi, wrócił z zawodów szesnastoletni Dawid Patoka. Malborski pływak nie miał sobie równych w konkurencjach 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym, zaś w pozostałych trzech startach stanął na drugim stopniu podium. Dzięki swoim doskonałym startom Malborczyk uplasował się też na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej zawodników 15-letnich i starszych wyprzedzając o 28 pkt kolejnego w zestawieniu… swojego rówieśnika i kolegę klubowego  Sławomira Szpaczyńskiego. Dla Sławka były to jedne z lepszych zawodów w karierze. Nasz pływak nie tylko zaliczył 5 „życiówek”, zdobył do tego trzy medale złote, jeden srebrny, ale także wywalczył najwyższy wynik punktowy FINA spośród malborskich pływaków. Aż 484 pkt przyniósł mu wynik 57,10 na 100 m stylem dowolnym, a na uwagę na pewno zasługuje także jego wynik na dystansie o połowę krótszym. Sławomir po raz pierwszy w karierze zszedł na tym dystansie poniżej 26 sekund, uzyskując czas 25,98 i mógł cieszyć się ze złotego medalu. Z trzema medalami wrócił z Mławy najstarszy startujący tam malborski pływak, niemal osiemnastoletni Kamil Czarnota. Kamil był najlepszy na 200 m stylem dowolnym oraz na 100 m popularnym grzbietem, zaś w konkurencji 100 m stylem zmiennym musiał uznać wyższość dwóch… swoich kolegów klubowych- Dawida i Sławomira. Całe podium dla MAL WOPR było niezapomnianym obrazkiem.

Ostatnie dwa medale do dorobku klubowego dołożyła siedemnastoletnia Agata Kupińska, która wykonała  w Mławie 100% roboty. Dwa starty, dwa rekordy życiowe i dwa medale. W konkurencji 200 m stylem grzbietowym była trzecia, na 100 m druga i aż żal, że nie startowała na 50 m w tym samym stylu. Byłoby złoto? O podium otarł się na zawodach jeden z „najświeższych nabytków” malborskiego klubu, siedemnastoletni Kacper Stambłowski, który w „malborskiej  konkurencji” 100 m stylem zmiennym zajął kolejne, za trójką malborczyków, czwarte miejsce. Dwa razy piata z kolei, była w Mławie szesnastoletnia Anna Czerwińska, która jednak brak medalu może sobie osłodzić trzema nowymi rekordami życiowymi.
Zawody w Mławie zgromadziły na starcie blisko 550 zawodników z 36 klubów. Dzięki tak dobrym startom Sekcja Pływacka MAL WOPR uplasowała się na doskonałym 9 miejscu w klasyfikacji medalowej w gronie 31 klubów zdobywających medale.

Minione zawody zapisały się w historii klubu bardzo wyraźnymi czcionkami. Doskonałe rekordy życiowe, pokaźna liczba medali oraz świetna atmosfera na długo pozostanie w pamięci zawodników. Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników za fantastyczną opiekę, bez nich byłoby bardzo trudno osiągać takie sukcesy; Dorota Patoka, Sylwiana Szpaczyńska- dziękujemy za wieloletnie wsparcie.  - MAL WOPR